Ślubowanie klasy pierwszej

       Pasowanie na ucznia to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Wszyscy z zaangażowaniem przygotowują się do dnia, kiedy zostaną uczniami.

     Wrzesień jest miesiącem największych przeżyć dla pierwszoklasistów: powitanie ze szkołą , poznanie nowych nauczycieli oraz wychowawczyni i kolegów.Samodzielnie podejmowane decyzje w klasie ,pełnienie dyżurów , obowiązek uczenia się i poznawania tego co nieznane.

     Wszystkie dzieci klasy I z ogromną powagą dnia 08 września 2020 roku zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły .Po złożeniu przyrzeczenia zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im.generała Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej.

     Nowi uczniowie po ślubowaniu : 

1.Milena Ignaczak

2.Alicja Kołodziejek

3.Gabriela Kromulska

4.Aleksandra Kubiak

5.Michalina Mikołajczyk

6.Maja Mila

7.Adam Pawłowski

8.Alan Rakowski

9.Kornelia Topolska

10.Marcelina Wotalska

11.Oliwier Wróblewski

     Wspólne odśpiewanie hymnu wprowadziło wszystkich w atmosferę tego wydarzenia.

    Gdy już szkoła zyskała 11 nowych uczniów ,wychowawczyni Bogusława Janikowska wręczyła dyplomy pasowa  na ucznia, wysłuchaliśmy i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę ,,Nasza klasa".

    Po uroczystości w klasie wszyscy uczniowie wyszli z wychowawczynią na teren szkolny , gdzie czekały z utęsknieniem mamy na swoich małych uczniów. Wręczyły im ,, słodkie rogi obfitaści",które wcześniej przygotowały aby nigdy nie brakowało słodkich chwil w ich życiu. 

     Z ogromną radością został dopełniony dzień na świeżym powietrzu , który zapisał się wszystkim głęboko w pamięci.

Rok szkolny
Autor
Bogusława Janikowska

Dodaj komentarz