Akcja społeczno - edukacyjna ,,Żonkile"

Akcja Żonkile

       19 kwietnia w w naszej szkole odbyły się warsztaty związane z rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim. 

    Już od samego rana dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-V z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez wychowawców na podstawie materiałów przygotowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, które to były dostosowane do wieku odbiorców oraz w sposób bardzo przystępny i jasny przybliżyły im historię powstania oraz życia i losów mieszkańców getta warszawskiego. 

   Natomiast uczniowie klas VI –VII mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez panią Elżbietę Stępień, która opowiedziała im o historii powstania w getcie warszawskim oraz o znaczeniu tej tragedii dla Polski i świata. 

   Bibliotekarka zaprezentowała również uczniom nowości wydawnicze dotyczące tego zagadnienia oraz czytała fragmenty wybranych dzieł. W czasie spotkania młodzież miała szansę zadawać pytania, wyrażać swoje refleksje i pogłębiać wiedzę na temat tego ważnego wydarzenia.

   Następnie wszyscy chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyli żonkile – symbol pamięci o bohaterskich działaniach powstańców.

   Zajęcia te były okazją do refleksji nad tragicznymi wydarzeniami z przeszłości oraz utrwaliły w uczniach znaczenie takich wartościach jak pamięć, szacunek, solidarność i walka o wolność. 

    Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, obchody rocznicy powstania były ważnym i pouczającym doświadczeniem, które pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.           

Rok szkolny
Autor
Ewa Rosiak

Dodaj komentarz