Wycieczka do Łodzi

 17 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 0-V mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wycieczce do Łodzi, pełnej fascynujących odkryć i niezapomnianych przeżyć pod opieką Pań: Iwony, Agnieszki, Anny, Doroty.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1. Tam uczniowie mieli okazję podziwiać unikalną, secesyjną Halę Maszyn w EC1 Wschód oraz nowoczesne przestrzenie budynku N, które zostały zbudowane na śladzie dawnej kotłowni. Nie zabrakło także zwiedzania Sterowni, Kotłowni i Maszynowni EC1 Zachód. Centrum Nauki i Techniki EC1 okazało się miejscem nie tylko zdobywania wiedzy, ale także doskonałej zabawy, gdzie każdy znalazł coś dla siebie.

Kolejnym niezwykłym przystankiem był EC1 Planetarium, gdzie nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w pokazie pt. „Dwa szkiełka”. Podczas pokazu podróżowali wraz z bohaterami do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz innych galaktyk. Poznawali również historię odkryć wielkich astronomów i fizyków, a przewodnik skrupulatnie oprowadził ich po gwiazdozbiorach, odpowiadając na nurtujące pytania uczniów. To był czas spędzony w przestworzach, gdzie wszyscy czuli się jakby byli częścią kosmosu.

Po tak fascynujących doświadczeniach uczniowie udali się do Łódzkiego Zoo. Tam mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych i niezwykłych gatunków zwierząt, w tym jednego z najstarszych tygrysów w Europie, dzikie psy oraz krokodyla gawaliowego. Wizyta w Orientarium, najnowocześniejszym w Europie pawilonie poświęconym faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej, również zachwyciła uczestników, zwłaszcza podwodny tunel, gdzie można było obserwować aż 180 gatunków ryb.

Po intensywnym dniu pełnym wrażeń uczestnicy wycieczki zatrzymali się na smacznym poczęstunku w restauracji McDonald's, dzieląc się swoimi przeżyciami i wrażeniami.

Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, fascynujące doświadczenia, pozostawiając niezapomniane wspomnienia na długo.

 

 

Rok szkolny
Autor
Iwona Skibińska

Dodaj komentarz