"Razem na Święta" 2020

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcaliśmy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcieliśmy, aby działania realizowane corocznie w ramach zajęć szkolnych, w tym roku zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależało nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne było zachowanie dystansu społecznego oraz postępowania zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Drugoklasiści w ramach tej akcji pod kierunkiem wychowawczyni pani Doroty Lewandowskiej przygotowali potrawy wigilijne i ozdoby świąteczne, którymi obdarowali najbliższych oraz sąsiadów. Z rodzicami zaoferowali pomoc w przedświątecznych zakupach swoim dziadkom i starszym sąsiadom.

Serdeczne podziękowania za udział w tak niezwykłej akcji, jednoczącej ludzi z najbliższego otoczenia składamy Uczniom klasy II i Rodzicom.

 

 

Rok szkolny
Autor
Dorota Lewandowska

Dodaj komentarz