Każdy odpowiada za to, co posiada

  22.06.2020r.

Nasze wspólne zajęcia dotyczyły własnych pupilów domowych, których mamy i kochamy. Wszyscy wiemy, że za naszą opiekę i miłość odpłacają nam miłością i oddaniem. Każde zwierzątko czuje się z nami szczęśliwie i bezpiecznie a my również z nim. 

   Jednak zdarzają się często sytuacje, w których pokrzywdzony jest nasz czworonożny przyjaciel. Kochany, tulony, rozpieszczany - nagle zostaje wyrzucony: na drodze, w polu ,w lesie... Wypchnięty z auta i zostaje sam. Zwierzątko nie rozumie dlaczego? Długo czeka aż znane auto i jego ukochany opiekun po niego wrócą i znów będzie dobrze.  Jeszcze jakiś czas błąka się i traci nadzieję...

Nikt z nas nie wie o czym myśli i jak bardzo cierpi. Często przygarniamy takie zwierzęta do siebie a one zaczynają od nowa swoje życie. 

   Nigdy nie bądźmy obojętni na ich los!

Pomóżmy im znaleźć dom i szczęście na nowo!

   Jeżeli nie zatrzymamy ich u siebie bo nie możemy, to chociaż znajdźmy miejsce w schronisku.

   Po naszych wspólnych rozmowach wiem, że uczniowie klasy III są gotowi do całkowitej opieki nad swoimi pupilami domowymi i niesienia pomocy w sposób ostrożny i bezpieczny innym napotkanym i pragnącym ciepła oraz miłości przydrożnym porzuconym zwierzętom . 

Apelujemy do wszystkich - pomagajcie,jak możecie!!!

Za dobre serca ... dziękujemy!😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊

Rok szkolny
Autor
Bogusława Janikowska

Dodaj komentarz