Światowy Dzień Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu

🩵Uczniowie klasy V naszej szkoły wzięli dzisiaj ( tj. 5 .04.2024) udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim był Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu zorganizowany w Kłodawie przez Szkoła Podstawowa SPSK w Wólce Czepowej .

 🩵 Wydarzenie to było okazją do poznania świata autyzmu oraz wsparcia osób znajdujących się w jego spektrum.

 🩵Spotkanie młodzieży rozpoczęło się od wspólnej modlitwy w Kościele pod wezwaniem Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny w Kłodawie. 

🩵Następnie uczniowie udali się na trasę gry terenowej, która prowadziła uczestników przez różne miejsca na terenie Kłodawy, gdzie czekały na nich bardzo kreatywne zadania.

🩵Celem "Niebieskich wyzwań" była nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim zrozumienie i wsparcie osób z autyzmem.

🩵 Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat tego zespołu zaburzeń oraz spróbować spojrzeć na świat oczami osób z autyzmem. Wszystko to w atmosferze współpracy, zrozumienia i solidarności.

🩵Finał gry terenowej miał miejsce przy urzędzie Miasta i Gminy w Kłodawie, gdzie uczniowie mieli okazję podsumować swoje doświadczenia i refleksje związane z udziałem w tym wyjątkowym wydarzeniu.

🩵 Była to doskonała okazja do rozwijania empatii, kształtowania postaw otwartości i akceptacji wobec innych oraz wspierania innych w ich wyzwaniach.

🩵Dzięki inicjatywie organizatorów nasi uczniowie mieli okazję doświadczyć czegoś wyjątkowego, co na długo pozostanie w ich pamięci. 

🩵Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyczyni się do lepszego zrozumienia i wsparcia osób z autyzmem oraz ukierunkuje młodych ludzi na drogę do bardziej empatycznego społeczeństwa.

Opiekę nad uczniami sprawowały pani Iwona Łagodzińska i Justyna Nowicka

Rok szkolny
Autor
Ewa Rosiak

Dodaj komentarz