Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Biblioteka

📚📚Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania📚📚 przypada 29 września i jest wydarzeniem, które odbywa się w wielu szkołach podstawowych i bibliotekach w Polsce. 

😃Celem tego dnia jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz pokazanie im, jak ważne i przyjemne może być czytanie książek.

😃W ramach tego święta w naszej szkole pani Halina Szerwińska przygotowała dla uczniów gazetki tematyczne, które zawierały między innymi: informacje o autorach, ciekawostki związane z literaturą oraz opisy książek.

🙂 Ponadto przeprowadziła ciekawe lekcje biblioteczne, na których uczniowie czytali wybrane przez siebie książki i prowadzili rozmowy na ich temat. 

😀Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był więc doskonałą inicjatywą, która pozwoliła promować czytelnictwo wśród dzieci, a jak wszyscy doskonale wiemy, literatura jest niezbędna w kształtowaniu umiejętności językowych, urozmaicaniu słownictwa, pobudzaniu wyobraźni i kreatywności. Czytając, dziecko poznaje różne światy, postacie i sytuacje, co kształtuje jego empatię, zdolność do rozumienia innych oraz rozwija logiczne myślenie i umożliwia przeanalizowanie sytuacji przed podjęciem decyzji.

😃👍Dziękujemy Wam, drodzy uczniowie, za Waszą ciekawość i zapał do czytania. Wasza aktywność podczas tego dnia udowodniła, że czytanie może być nie tylko przyjemne, ale również pasjonujące. Wasze chęci do odkrywania nowych historii i rozwijania swojej wiedzy są niezwykle inspirujące.

 😃👍Pani  Halinie Szerwińskiej i pani  Ewie Rosiak dziękujemy za organizację tego wspaniałego wydarzenia.

Rok szkolny
Autor
Ewa Rosiak

Dodaj komentarz