Narodowe Czytanie 2023

Narodowe czytanie

 

    9 września, na zaproszenie Biblioteki Publicznej z Kłodawy, wzięliśmy udział w 12. edycji akcji Narodowego Czytania.

        W tym roku przedstawiciele szkół i stowarzyszeń z naszej gminy czytali fragmenty powieść Elizy Orzeszkowej ,, Nad Niemnem".

       Utwór ten został wybrany ze względu na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku .

     Wśród wybranych, do zaprezentowania fragmentów tego dzieła, znalazła się pani Renata Banasiak- nauczycielka języka angielskiego naszej szkoły i prywatnie aktorka Kolskiego Teatru Otwartego działającego przy MDK w Kole.

   Narodowe Czytanie ,,Nad Niemnem" było nie tylko okazją do lepszego poznania jednej z najważniejszych powieści polskiej literatury, ale także doskonałym momentem do integracji środowiska  i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na jej temat.

    Wydarzenie to zainspirowało wszystkich do dalszej pracy nad promocją czytelnictwa i rozwijania zainteresowań literackich. Było również ważnym przeżyciem edukacyjnym, dającym możliwość poszerzenia horyzontów i pogłębienia wiedzy na temat literatury polskiej.

       Z okazji  tego wydarzenia  również na korytarzach w naszej szkole pojawiły się okolicznościowe gazetki z najważniejszymi informacjami o ,,Narodowym Czytaniu 2023", wykonane przez panie Ewę Rosiak i Halinę Szerwińską.

Rok szkolny
Autor
Ewa Rosiak

Dodaj komentarz