Konkurs recytatorski - eliminacje klasowe

Konkurs recytatorski

           KONKURS RECYTATORSKI 

🙂16.11.2023r. był wyjątkowym dniem dla uczniów oddziału ,, O" naszej szkoły, którzy wzięli udział w emocjonujących Eliminacjach Klasowych do Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków. Konkurs ten, odbywał się pod hasłem ,,Wiersze Juliana Tuwima", jednego z najbardziej cenionych polskich poetów.

    🙂 Celem tego wydarzenia było nie tylko celebrowanie poezji Tuwima, ale również rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji, rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz przygotowanie naszych najmłodszych do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

    🙂W eliminacjach udział wzięli wszyscy uczniowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. 

   🙂Jury,  w składzie: pani Ewa Rosiak i pani Renata Banasiak, po burzliwej naradzie ogłosiło, że I miejsce zajęła Agata Królikowska, II Jakub Banaszak, a III Marcel Sobierajski-Junkiert .Ta rywalizacja była wspaniałą okazją do wykazania się talentem i pasją do poezji.

    🙂Należy również podkreślić, że sukces ten nie byłby możliwy bez wsparcia i zaangażowania wychowawczyni - pani Agnieszki Brudnickiej,  która przygotowywała uczniów do konkursu, a także dzięki ogromnemu wsparciu ze strony rodziców naszych młodych recytatorów.

   🙂Zwyciężczyni eliminacji, Agatka , będzie reprezentować naszą szkołę w finale konkursu, który odbędzie się 1 grudnia we Wrzącej Wielkiej.

  🙂Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i trzymamy kciuki za  ich dalsze  sukcesy. 

   🙂To wydarzenie pokazało, jak ważna w edukacji jest sztuka słowa i jak wielki talent drzemie w najmłodszych uczniach.

Rok szkolny
Autor
Ewa Rosiak

Dodaj komentarz