DZIEŃ OTWARTY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

DZIEŃ OTWARTY

           DZIEŃ OTWARTY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

 

     W dniu 27 lutego odbył się w naszym przedszkolu DZIEŃ OTWARTY.

Na dzieci czekało dużo atrakcji. Rodzice  mieli okazję zapoznać się z salą przedszkola, kadrą pedagogiczną, personelem oraz ramowym rozkładem dnia.

     Nasi  goście zostali serdecznie powitani przez Dyrektor Szkoły, panią Emilię Mikołajczyk. Następnie nauczyciel przedszkola, pani Agnieszka Brudnicka zaprosiła na przedstawienie pt.,,PRYWATKA DLA BABCI DZIADKA” podczas, którego przedszkolacy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

     W tym dniu dzieci w towarzystwie rodziców zapoznali się z wychowawcą oddziału i wyposażeniem sali przedszkolnej. Uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zajęciach  muzyczno-ruchowych. Kolejną atrakcją była gra zręcznościowa ze skaczącymi żabkami oraz słodki poczęstunek przygotowany przez mamy obecnych przedszkolaków.

Na zakończenie dzieci kolorowały wybrane przez siebie obrazki oraz bawiły się w wybranych kącikach zainteresowań. Przyszli wychowankowie podczas tych  zabaw, mieli okazję zapoznać się z rówieśnikami uczęszczającymi aktualnie do przedszkola. Rodzice otrzymali broszury, w których zawarte były ważne wskazówki ułatwiające start przyszłemu przedszkolakowi.

Mamy nadzieję, że wspólne spotkanie  pomogło RODZICOM podjąć decyzję o zapisie dziecka do naszego przedszkola , a Dzień Otwarty przyczynił się do oswojenia z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.

 

Rok szkolny
Autor
Agnieszka Brudnicka

Dodaj komentarz