Dożynki

Dożynki Gminne 2021

W dniu 15.08.2021r. na terenie szkoły w Rysinach Kolonii Burmistrz Kłodawy zorganizował dożynki parafialno – gminne. W organizację dożynek zaangażowani byli:

Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie, Rada Miejska Gminy Kłodawa, Parafia pw.św. Dominika w Bierzwiennej Długiej, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie, Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie, Spóldzielnia Socjalna ,,Solniczka”, Zarząd Budynków i Usług Komunalnych w Kłodawie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodawie, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubońku, Ochotnicza Straż Pożarna w Bierzwiennej Długiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodawie, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubońku, Ochotnicza Straż Pożarna w Leszczach, Ochotnicza Straż Pożarna w Głogowej, Ochotnicza Straż Pożarna w Rgilewie, a także  nasza szkoła.

Po mszach świętych dożynkowych w kościołach św. Dominika w Bierzwiennej Długiej oraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodawie,  na boisku szkolnym   w Rysinach Kolonii Starostowie Dożynek oraz Burmistrz Kłodawy pan Piotr Michalak powitali zebranych. Podczas dożynek mieszkańcy poszczególnych sołectw z naszej gminy składali chleby, prezentowali wieńce, stoły dożynkowe z potrawami regionalnymi.  Występowały również zespoły ludowe : Kłodawiacy,  Lubonianki, Solniczka – Folk. Ponadto odbył się turniej sołectw o Puchar Starostów Dożynek, przegląd twórczości ludowej o Złotego Chochoła 2021, a na koniec zorganizowano zabawę taneczną przy muzyce zespołów Stricto, Adex i The Best.

Uroczystości dożynkowe zaszczycili swoją obecnością, m.in.:

Poseł na Sejm RP pan Leszek Galemba,

Wicewojewoda województwa wielkopolskiego pani Aneta Niestrawska,

Wicestarosta powiatu kolskiego pan Sylwester Chęciński,

Radni powiatu kolskiego pan Marek Marciniak oraz pan Tomasz Barański,

Radni Rady Miejskiej w Kłodawie w z Przewodniczącym Rady Miejskiej panem Krzysztofem Krusińskim na czele,

Prezes Grzegorz Fiałkowski Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o.o.,

i Dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych

W dożynkach udział wzięli udział mieszkańcy naszej gminy.

 

Dożynki Gminne 2021
Dożynki Gminne 2021
Dożynki Gminne 2021
Dożynki Gminne 2021
Dożynki Gminne 2021
Dożynki Gminne 2021
Dożynki Gminne 2021
Dożynki Gminne 2021
Dożynki Gminne 2021
Dożynki Gminne 2021
Rok szkolny
Autor
Emilia Mikołajczyk

Dodaj komentarz