Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

        Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wy – najważniejsi dzisiaj – Uczniowie!

      Za nami 10 miesięcy, w tym 3 miesiące trudnej i wytężonej pracy podczas  nauki zdalnej. Od 12 marca br. opustoszały szkolne korytarze i  ucichł na nich codzienny gwar. Czasowe zamknięcie szkół z powodu pandemii wymusiło zmianę sposobu nauczania i uczenia się oraz dostosowania się do nowej rzeczywistości. Kontynuowaliśmy naukę zdobywając nowe umiejętności, szczególnie w zakresie informatyki. Przeszliśmy szybki i intensywny kurs komputerowy.

26 czerwca zakończyła się przygoda z nauką zdalną. Większość z nas odetchnęła z ulgą, że wreszcie rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca.

     Dzisiaj serdecznie i z dumą gratuluję uczniom wyników w nauce. Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas I – VII zostali promowani i klasyfikowani  do następnych klas, a wszyscy ósmoklasiści uzyskali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

     W bieżącym roku szkolnym aż trzydziestu jeden uczniów z klas IV – VIII otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Kl. IV -  Świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy otrzymują:

Krzysztof Pietrzak

Duszyński Mikołaj i Michalak Kacper

Łucja Lewandowska

Magdalena Kubiak i Arkadiusz Pietrzak

Kl. V  - Świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy otrzymują:

Szymon Ignaczak

Marta Gostkowska

Julia Kwapińska

Natalia Rosiak

Wiktoria Sieradzka

Łucja Mierzejewska

Kacper Rakowski

Miłosz Szpringier

Małgorzata Kubiak

Kl. VI -  Świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy otrzymują:

Jakub Jeziorski i Martyna Wawrzyniak

Kacper Izychard

Aleksy Stegienta

Małgorzata Jankowska i Amelia Żurawicz

Kl. VII - Świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy, otrzymują:

Julia Redziak

Julia Michalak

Oliwia Górska

Kl. VIII - Świadectwa z wyróżnieniem otrzymują, nagrody książkowe i dyplomy:

Alicja Mikołajczyk

Jakub Kaźmirowski

Natalia Redziak

Beata Potkańska

Elżbieta Dębska

Amelia Mikołajczyk

Sandra Andrzejczak

     Uczniowie z klas I - VII nagrodzeni zostali także  za 100% i wzorową frekwencję, za działalność w Szkolnej Kasie Oszczędności oraz w 5 Drużynie Harcerskiej im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej w roku szkolnym 2019/ 2020 oraz za osiągnięcia sportowe.

               Ostatni raz w naszej szkole zostali nagrodzeni ósmoklasiści:

 • Alicja Mikołajczyk za najwyższe wyniki w nauce w Szkole w roku szkolnym 2019/2020 otrzymała nagrodę książkową i dyplom;
 • Jakub Kaźmirowski za godne reprezentowanie Szkoły w konkursach i olimpiadach  w latach 2015 - 2020  otrzymał nagrodę książkową i dyplom;
 • Maria Kubiak za wysokie wyniki w nauce otrzymała nagrodę książkową i dyplom;
 • Natalia Redziak za wzorową frekwencję otrzymała nagrodę książkową i dyplom;
 • Elżbieta Dębska,  Martyna Kromulska,  Maria Kubiak, Amelia Mikołajczyk,  Beata Potkańska, Jakub Kaźmirowski i  Dominik Markowski otrzymali dyplomy za godne reprezentowanie Szkoły w Poczcie Sztandarowym  w roku szkolnym 2019/2020;
 • Beata Potkańska otrzymała dyplom za pracę na rzecz Społeczności Uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej;
 • Sandra Andrzejczak, Elżbieta Dębska, Gracjan Janikowski, Dominik Markowski, Maria Kubiak, Martyna Kromulska, Amelia Mikołajczyk, Beata Potkańska,  Natalia Redziak otrzymali dyplomy za pracę na rzecz 5 Drużyny Harcerskiej im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej w roku szkolnym 2019/ 2020 .

                                        Gratulacje!

Kochani Absolwenci!

     Pożegnania są zawsze trudne, zwłaszcza gdy żegnają się ludzie, którzy przez 8 lat tworzyli jedną wielką szkolną rodzinę.  Trudno uwierzyć, że te wszystkie lata minęły tak szybko. Codzienne zajęcia w szkole, wspólne imprezy, wycieczki, zabawy oraz chwile sukcesów i słabości. To już  przeszłość.  Przed Wami droga ku odkrywaniu nowych możliwości  w innych szkołach. Ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej możecie podążać ku dorosłości. 

     Życzę Wam odwagi do dalszej wędrówki po nowych ścieżkach edukacji oraz wiary w siebie, abyście zawsze potrafili odnaleźć klucz do dokonywania właściwych wyborów i osiągali wyznaczone cele. Idźcie przez życie z uśmiechem na twarzy i podniesionym czołem. Zdobywajcie wiedzę, poszerzajcie horyzonty, realizujcie swoje pasje i marzenia, nawiązujcie przyjaźnie i czerpcie pełnymi garściami z dni, które są przed Wami.

                                    Powodzenia !

Drodzy Uczniowie!

     Zasłużyliście na odpoczynek! Życzę Wam, by najpiękniejsze w roku wakacyjne miesiące były czasem złapania oddechu przed następnym rokiem szkolnym. Kto ma możliwość, niech zwiedza piękne zakątki Polski lub zagraniczne miejsca. Odpoczywajcie i nabierajcie sił, dbajcie o swoje zdrowie, jednak pamiętajcie, że koronawirus nadal istnieje.

Drodzy Nauczyciele!

     Pragnę także Państwu podziękować za włożony trud, za życzliwość i otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje i  za serdeczność. Szczególnie dziękuję za troskę o kształtowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży. Życzę Wam, aby wolny czas przysporzył sił i zapału do zawodowych zmagań w nowym roku szkolnym. Udanych wakacji!

Szanowni Państwo, Pracownicy Administracji i Obsługi!

Dziękuję Państwu za rzetelne i sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków, za życzliwość, wyrozumiałość, pomoc i cierpliwość.

Szanowni Rodzice!

     Słowa wdzięczności kieruję pod adresem Rady Rodziców oraz Rodziców, za działania wspierające proces edukacyjny i opiekuńczo-wychowawczy szkoły, za zrozumienie, że dobro dziecka i jego pomyślny rozwój zależy od współpracy rodziców ze szkołą.  Szczególne podziękowania składam za współpracę z nauczycielami i Szkołą w zakresie zdalnego nauczania. Zdaję sobie sprawę, że był to dla wszystkich niełatwy czas, wymagający przede wszystkim wzajemnego zrozumienia.

W tym miejscu dziękuję także Radzie  Rodziców pod przewodnictwem pani Marty Kubiak za ufundowanie na zakończenie roku szkolnego nagród książkowych dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu oraz wykazujących się wzorową frekwencją.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

     Żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące pełni nowych sił i energii wrócimy do obowiązków szkolnych. Myślę, że każdy z nas marzy o tym, by epidemia odeszła    w niepamięć.

     Chciałabym także wszystkich przestrzec, że udane, szczęśliwe wakacje to wakacje bezpieczne, dlatego warto być zawsze  przezornym i rozsądnym.

Drodzy Uczniowie!

W sezonie wakacyjnym apeluję o rozwagę podczas różnych form letniego wypoczynku.

Zwracam Wam uwagę na:

 • zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas  wypoczynku nad wodą, korzystajcie ze sprawdzonych akwenów wodnych, nie kąpcie się bez opieki osób dorosłych,  
 • zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas  poruszania się po szlakach górskich, zawsze przed wyprawą w góry sprawdzajcie warunki pogodowe, bierzcie pod uwagę ewentualne zagrożenia, odbywajcie wędrówki wyznaczonymi szlakami,
 • zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas  gier i zabaw w terenie,
 • zachowanie zasad bezpieczeństwa w relacjach z osobami obcymi,
 • zagrożenia w Internecie,
 • zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym , poruszanie się po drogach z dopuszczalną prędkością , korzystanie z pasów bezpieczeństwa, używanie elementów odblaskowych .
 • Przypominam o zagrożeniach związanych z narkotykami i dopalaczami.

 

Szanowni Państwo,

 w głównej mierze od pieczy dorosłych zależy bezpieczeństwo najmłodszych.

 

Dziękuję za przeczytanie informacji . Jeszcze raz życzę pięknych i pogodnych wakacji.

                                                                                                            Do zobaczenia we wrześniu.

                                                                                                            Emilia Mikołajczyk

                                                                                                            Dyrektor Szkoły

Rok szkolny
Autor
Emilia Mikołajczyk

Dodaj komentarz