Z życia klasy pierwszej część 9 - aktywnie pracowaliśmy aż do końca roku szkolnego.

Lubimy chodzić do szkoły ale wakacje kochamy!

   Pracowaliśmy bardzo aktywnie aż do ostatnich godzin lekcyjnych. Pomimo, że już były podręczniki zwrócone do biblioteki szkolnej - nastąpił czas powtórzeń i utrwaleń. Wcale nie było to takie łatwe. Teraz już wszystko utrwalone, to wiemy, że nauczyliśmy się dużo...Zasłużenie idziemy do klasy drugiej i z wielką ochotą - lecz dopiero po wakacjach.

   Od ostatnich naszych klasowych obchodów Dnia Dziecka, oprócz nauki była też i praktyka.

 -  Odbyliśmy wycieczkę na drogę, aby przypomnieć sobie 5 zasad przechodzenia przez jezdnię.

 - Wiemy, że podczas wakacji musi być wszystkim z nami dobrze, tak mówi nasza pani. Udaliśmy się do pobliskiego parku w odwiedziny do  jego mieszkańców i tam przypomnieliśmy sobie oraz przestrzegaliśmy zasad obowiązujących w przyrodzie.

  - Wycieczka do sklepu oraz samodzielne dokonywanie zakupów pod okiem naszej wychowawczyni, uświadomiła nam, jak należy zachowywać się w miejscach publicznych - też umiemy.

  - Bardzo lubimy plenerowe prace plastyczne.Malujemy i nie martwimy się o wylaną wodę. Jest wtedy super!

  - Poznaliśmy też przestrogi na wakacje i uroczyście przyrzekliśmy ich przestrzegać, a jest tego bardzo dużo.

  - Również bierzemy udział w  pomaganiu chorym i potrzebującym. Aktywnie uzupełnialiśmy serce na boisku szkolnym,  zgromadzonymi plastikowymi nakrętkami. Pomimo ogromnego upału napełnialiśmy wielkie serce i jesteśmy z tego bardzo dumni. Nasze szkolne zbiory wypełniły serce po brzegi.

  - Za naszą naukę i poświecenie mieliśmy też klasowe pikniki. Ale i tam pani z  nami utrwalała ,że w przyrodzie i wokół nas występują same rzeczowniki a to , co wykonujemy, to czasowniki. Bardzo wiele znalazło się tych części mowy nawet na pikniku.

  - 23 czerwca Dzień Taty - również obchodziliśmy ten dzień bardzo uroczyście. Były wiersze, piosenki, nasze czułości oraz samodzielnie wykonane śliczne laurki. Nasi tatusiowie otrzymali filmiki i mogli usłyszeć to, co dla nich przygotowaliśmy, obejrzeli swoje portrety i otrzymali własnoręcznie przygotowane przez nas niespodzianki.

  - Wreszcie nastąpił koniec roku szkolnego. Zmieniła się pogoda, my dostaliśmy świadectwa promujace nas do klasy drugiej i chcemy życzyć wszystkim: 

- Szczęśliwych i udanych wakacji aby z dniem 1 września podejmować nowe szkolne wyzwania.

Rok szkolny
Autor
Bogusława Janikowska

Dodaj komentarz