Z życia klasy drugiej - wrzesień

     Wrzesień to miesiąc, który rozpoczyna rok szkolny 2021/2022 i podejmowanie nowych wyzwań w szkole oraz w życiu. 

    Ciekawość poznania świata i nowych wiadomości wzbogacanych o coraz to nowe doświadczenia , pozwala uczniom chętnie chodzić do szkoły, uczyć się i cieszyć każdym dniem spędzonym wspólnie. Oprócz nauki, zabawy, również lubimy robić coś dobrego, coś ,co pomaga i wzbogaca nasze doświadczenia. 

   17.09 - bardzo chętnie wszyscy uczniowie brali udział w Sprzątaniu Świata - mając na uwadze, że jak pomożemy usunąć to co jest ciężarem dla Ziemi, to będzie Jej lżej.

   23.09 - tradycją naszej szkoły stało się Święto Pieczonego Ziemniaka. Tego dnia piekliśmy ziemniaki,delektowaliśmy się ich smakiem ze solą i z  masełkiem. 

   Nasi kochani rodzice zafundowali nam pyszne naturalne soki, które bardzo smakowały przy jedzeniu gorących ziemniaków.

   28.09 - wszyscy uczniowie naszej klasy,  oraz sześcioro kolegów i koleżanek z klasy pierwszej , rozpoczęli aktywny udział w zajęciach sportowych dla lepszej sprawności fizycznej oraz kondycji.

   Realizujemy Program WF z AWF ,,Aktywny Powrót do Szkoły". Bardzo chętnie przystąpiliśmy do przeprowadzenia testów sprawnościowych : 

 - zwis na drążku (wytrzymałościowo)

 - bieg wahadłowy 10 × 5 metrów

 - podpór przodem na przedramionach( wytrzymałościowo)

 - wytrzymałościowy bieg wahadłowy

Jak się okazało wszyscy ukończyli testy dość sprawnie i z dobrym wynikiem. Wszystkie wyniki zostały skrupulatnie zarejestrowane i przesłane na Stronę Ministerstwa Zdrowia.

Wczesniej również, dokonaliśmy pomiarów somatycznych, które również zostały zarejestrowane. 

  Oprócz aktywnych ćwiczeń, bardzo  wesoło bawimy się i wzajemnie ze sobą integrujemy.

 30.09 - dzień ten był dla nas wszystkich bardzo szczególny, bo to Dzień Chłopca. W klasie mamy tylko 3 chłopców, otrzymali od dziewczynek dużo życzeń, laurki samodzielnie wykonane i bawili się razem zgodnie i wesoło.

Nasze kochane mamusie podarowały wszystkim podusie do przytulania - Super Chłopiec i Super Dziewczyna. Nikomu nie było smutno, ponieważ wszyscy cieszyli się przytulankami no i nie brakło też słodkości.

Już cieszymy się z zaplanowanego wyjazdu do RIO we Włocławku. Szykuje nam się wspaniała zabawa! Jedziemy wszyscy -  więc dbamy o zdrowie. Również przystąpiliśmy do projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem".

 

 

 

 

Rok szkolny
Autor
Bogusława Janikowska

Dodaj komentarz