Z życia klasy drugiej - październik

 Już październik i nowe wydarzenia.

05.10 - Światowy Dzień Zwierząt

 Jak wiadoma, wszyscy posiadamy swoich czworonożnych przyjaciół a dzisiaj obchodzimy ich święto.

   Przytulamy je ponieważ i nam, i naszym czworonogom sprawia to ogromną przyjemność, dobrze je karmimy i dbamy o nie każdego dnia. Lubimy z nimi przebywać, bawić się, one za to, dają nam dużo miłości.

  Podczas zajęć informatycznych w podziękowaniu za ich obecność przy nas,  wykonaliśmy ich portrety, ponieważ zdjęcia z nimi, robiliśmy już w ubiegłe święto.

07.10 - Alarm (próbny) na wypadek pożaru. Wszyscy bardzo sprawnie uczestniczyliśmy w ewakuacji ,,w razie..."

Wspaniale było wejść do super wyposażonego samochodu strażackiego OSP - Luboniek, założyć hełm na głowę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, gdyż to ta jednostka straży była z nami tego dnia, za co serdecznie dziękujemy.

08.10 - wymarzony i długo oczekiwany wyjazd do RIO we Włocławku.

   Świetna zabawa! Dużo wspaniałych wrażeń a jeden żal - dlaczego tak krotko?, ponieważ takie chwile mijają  bardzo szybko.Dobrze, że pozostają cudowne wspomnienia.

12.10 - my mieliśmy ,,Dzień Przytulaka". 

  Fajnie jest przynieść do klasy nasze przytulanki bez których,  trudno czasem nocą zasnąć,  mieć lepsze sny a nawet nie bać się niczego.

  Ale my to mamy wparcie nocne i nie tylko! Była fajna zabawa, wymiana imion i pokazy, co one potrafią?

 13.10 klasowy Dzień Nauczyciela.

22.10 - zdrowe odżywianie - nasze pyszne kolorowe kanapki. Już na pierwszej lekcji przygotowaliśmy kolorowe kanapki czyli nasze zdrowe śniadanko. Gdy Pani przyniosła nam herbatę, wszystko smakowało niebiańsko. Pani nam obiecała, że częściej będziemy samodzielni podczas śniadania i mamy nie będą musiały przygotowywać nam kanapek.

 Uczniowie pamiętali o wychowawczyni oraz o nauczycielach uczących w ich klasie .Były wierszyki i piosenki oraz życzenia, które sami przygotowali. Dzień minął w serdecznej i miłej atmosferze.

Rok szkolny
Autor
Bogusława Janikowska

Dodaj komentarz