Z życia klasy drugiej - listopad

Miesiąc zadumy i rozważań

   Listopad to miesiąc rozważań nad naszym życiem.

  Dużo rozmawiamy o naszych bliskich, których kochaliśmy ,lecz ich już nie ma wśród nas. Jednak w naszych sercach i naszej pamięci są zawsze razem. Na lekcjach rysowaliśmy groby naszych bliskich i wspominaliśmy chwile, kiedy byliśmy razem. Rozmawialiśmy również o tych, dzięki którym mamy nasz kraj i naszą ojczyznę a ich groby porozrzucane są po różnych cmentarzach oraz miejscach nieznanych. Również dla nich zapaliliśmy światełka na cmentarzach w dowód ich pamięci.

1listopada - Dzień Wszystkich Świętych,  jest zawsze poświęcony tym, którzy są z nami choć już odeszli od nas ciałem. Wszyscy uczestniczyliśmy wraz z rodzinami na cmentarzach, wspominając, paląc znicze. Wtedy byliśmy razem, a dzień sprzyjał temu spotkaniu słońcem i ciepłem.

11 listopada - Święto Niepodległości. 

   - Wszyscy stanęliśmy razem z uczniami naszej szkoły i odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego - nasz hymn narodowy. Nauczyliśmy się śpiewać wszystkich czterech zwrotek, więc z dumą i w świątecznym nastroju śpiewaliśmy głośno .

  - Już od początku listopada bierzemy udział w zbiórce karmy dla naszych czworonożnych przyjaciół mieszkających w Schronisku w Kłodawie.

  - Wiemy, że jak im pomożemy, będą mogły zjeść więcej i też dzięki nam będą szczęśliwsze. Postanowiliśmy wszyscy, że każdy dołoży coś ze swoich oszczędności i zakupi puszkę lub karmę suchą. Nasza obietnica zostaje dotrzymana.

  - Podczas naszych zajęć w szkole robiliśmy karmniki dla zwierząt, aby łatwiej było im przetrwać nadchodzącą zimę. Projektowaliśmy podczas zajęć informatycznych a potem wykonywaliśmy.

   Nasze karmniki już są rozpoznawalne przez ptaki,  które każdego dnia z nich korzystają.

   - Również  zjednoczyliśmy się z dziećmi na całym świecie w Światowym Dniu Praw Dziecka niebieskim kolorem. Rozmawialiśmy podczas lekcji o prawach dziecka, ale i również o naszych obowiązkach. W tym dniu, każdy z nas ubrany był na niebiesko. Mamy stwierdziły, że wyglądamy ślicznie, jak bajkowe Smerfy.

  - Fajny był też Dzień Pluszaka. Każdy mógł przynieść swoje ulubione przytulankami i przytulać się do nich w czasie lekcji. Dzień był bardzo radosny a w ławce było nam razem trochę ciasno.

  - Spotkanie andrzejkowe odbyło się zdrowo i wesoło.

 Od rana przygotowywaliśmy same zdrowe i pyszne sałatki oraz kanapki. Później były wróży:

Lanie wosku, przepowiednie, przekładanie butów - kto pierwszy..., wesołe zabawy. 

Dzień upłynął w nastroju ,,CZARÓW" ale z super doświadczeniami. Następny taki dzień, dopiero za rok.

 

 

Rok szkolny
Autor
Bogusława Janikowska

Dodaj komentarz