"Wiosna w inscenizacji i na talerzu"

24 kwietnia w klasie II odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem: „Wiosna w inscenizacji i na talerzu”, na które została zaproszona pani dyrektor Emilia Mikołajczyk oraz Rodzice Uczniów. Powyższe przedsięwzięcie stanowiło działanie towarzyszące realizacji „Programu dla szkół”,koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Warunkiem udziału w programie jest między innymi realizacja przez szkołę działań kształtujących zdrowe nawyki żywieniowe uczniów. W związku z tym drugoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Anny Andrzejczak przygotowali śniadanie z uwzględnieniem zasad zdrowego żywienia. Lekcja otwarta rozpoczęła się prezentacją inscenizacji, którą dzieci przygotowały w ramach zajęć kreatywnych. Potem wszyscy usiedli do stołu, aby w miłej atmosferze zjeść drugie śniadanie. Pomysł wspólnego posiłku podobał się i padły propozycje, aby takie spotkania organizować częściej. - Czyż to nie piękna forma integracji środowiska rodzinnego i szkolnego? Warto jeszcze dodać, że powyższe działania odnosiły się też do Programu: "Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Rok szkolny
Autor
Anna Andrzejczak

Dodaj komentarz