Sprzątanie Świata 2020

Nasza szkoła - jak co roku - włączyła się do ogólnoświatowej już akcji "Sprzątanie Świata". W piątek 18. września 2020 uczniowie, przestrzegając wszystkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego (ochrona przed COVID -19), udali się w teren. Ten najbliższy, oczywiście.

Najmłodsze dzieci pod opieką swoich wychowawczyń porządkowały przed południem przylegający do szkoły w Bierzwiennej teren: kl.I z p. B. Janikowską, kl.II z p. D. Lewandowską, kl.III z p. A. Andrzejczak. Starsi uczniowie poszli trochę później - na 5.lekcji - i dalej (m.in. do tutejszego parku) - kl.IV z p. H.Szerwińską i p. I. Łagodzińską, a kl.V z p. R. Marcinkowskim.

Młodzież ucząca się w budynku w Rysinach też zadbała o oczyszczenie ze śmieci terenu przyszkolnego - tego najbliższego (wszystkie boiska) i tego dalszego (lasek ze ścieżką zdrowia za szkołą, droga). Kl.IV z p. R. Koperską poszła najwcześniej, bo już na 3. lekcji, a kl. VII i VIII dopiero na 7. (przy okazji odpoczęli po wszystkich trudnych lekcjach) pod opieką p. A. Brudnickiej i p. H. Szerwińskiej.

 Warto zauważyć, że nikt nie marudził, nie mówił: "To nie moje! Dlaczego ja mam to zbierać?!". Dzieci i młodzież mają świadomość, że wszyscy odpowiadamy za stan naszej małej Ojczyzny - Bierzwienna, Rysiny, dużej  - Polska i największej - Ziemia. Czego, niestety, nie można powiedzieć o niektórych dorosłych! Bo przecież to nie uczniowie klasy 1 czy 4 czy 6 ani (mam nadzieję 8!) nie zostawiali np. buteleczek po "małpkach", butelek po piwie czy kubków po coli z McDonald'sa. Może papierki po lizakach, lodach czy chipsach tak....   :(

 Wzięliśmy udział w akcji, ale wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie to zwykły spacer, bo... nie będzie nic do sprzątania!

Rok szkolny
Autor
Renata Banasiak

Dodaj komentarz