ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA 2022

26 października odbyła się uroczystość „Ślubowania” i „Pasowania na ucznia” dzieci z klasy pierwszej, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Emilia Mikołajczyk powitaniem wszystkich zgromadzonych gości, społeczność uczniowską, a przede wszystkim bardzo gorąco bohaterów naszego spotkania – pierwszoklasistów, życząc im również wielu sukcesów w nauce.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego nauczyli się już od 1 września w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było między innymi zaśpiewanie piosenek, wykonanie tańca, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. W trakcie i po zakończonej prezentacji zebrani na uroczystości goście oraz społeczność szkolna brawami potwierdzili, iż wszystkie dzieci zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

W tym dniu doniosłym momentem było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Emilia Mikołajczyk, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone również przez panią dyrektor. Uczniowie otrzymali też upominki od rodziców, pani dyrektor, wychowawcy oraz książeczki SKO i plany lekcji od pani Halinki Szerwińskiej. Po skończonej akademii nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

 Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

 

Rok szkolny
Autor
Dorota Lewandowska

Dodaj komentarz