Pożegnanie szkoły przez absolwentów 2020 r

Drodzy nauczyciele, pracownicy szkoły , koleżanki i koledzy!

                  Dzisiaj uroczysty   dzień pożegnania nauczycieli, pracowników szkoły , młodszych koleżanek i kolegów. Nie mogliśmy zorganizować, planowanego od dawna uroczystego zakończenia roku , pandemia wszystko zmieniła.

 Przedstawiamy na stronie szkoły prezentację multimedialną wszystkich uczniów naszej klasy,

żebyście miło nas wspominali.

Ktoś, kiedyś, gdzieś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy.

 Nie tak dawno witano nas jako najmłodszych w szkole, a teraz po 9 latach stajemy przed Wami drodzy nauczyciele, wychowawcy i rodzice, aby pożegnać tę szkołę. Szkołę, w której przeżywaliśmy radość pierwszych sukcesów, gorycz porażek, pierwsze miłości, przyjaźnie i konflikty. Tu poznawaliśmy i próbowaliśmy zrozumieć otaczający nas czasem zupełnie odległy świat.
Były dni spędzone nad książką i dni, kiedy bawiliśmy się na dyskotekach, dni stresu przed klasówką i relaksu na wycieczkach, ogniskach, dni wysiłku na zawodach i przy różnych pracach oraz satysfakcji z porządnie wykonanego zadania.

Nadszedł jednak dzień pożegnania. Zdajemy sobie sprawę że zamyka on pewien rozdział, etap, ten był radosny, kolorowy i kto wie czy nie najpiękniejszy w naszym życiu. Teraz każdy dzień będzie nas przybliżał do świata dorosłych, nie tak obfitego w beztroskie chwile i przepełnionego trudnościami.
Pierwsze już na nas czekają - nowa szkoła, koledzy, nauczyciele, próba aklimatyzacji w innym środowisku. Zanim jednak ruszymy na podbój świata pragniemy podziękować tym, którzy otworzyli nam do niego drzwi i wskazali kierunek, w jakim należy podążać. Jesteśmy wdzięczni naszym nauczycielom i rodzicom za cierpliwość, wyrozumiałość, ciepło, pomocną dłoń, kształtowanie serc i charakterów. O Waszych radach podyktowanych doświadczeniem i troską o nas, będziemy pamiętać i stosować je w życiu.
Młodszym kolegom i koleżankom radzimy : korzystajcie z każdej chwili, nie odkładajcie niczego na później. To czego, być może z trudem, nauczycie się, zaprocentuje w przyszłości. Za rok, dwa będąc na naszym miejscu, stwierdzicie, że było warto.

 

 Postaramy się godnie nosić tytuł absolwenta tej szkoły, mając nadzieję, że nie zawiedziemy Waszych oczekiwań
                                                  Absolwenci Szkoły Podstawowej im. gen. Tadeusza  Kutrzeby

                                                                         w Bierzwiennej Długiej    

Rok szkolny
Autor
Renata Koperska

Dodaj komentarz