OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

Zdrowie człowieka jest wartością, zasobem i środkiem do codziennego życia. Dzięki niemu  możemy realizować swoje marzenia, zamierzenia, aspiracje, rozwijać się, zmieniać środowisko, tworzyć dobra materialne i kulturalne. Zdrowie warunkuje również dobre osiągnięcia dzieci i młodzieży, natomiast edukacja zdrowotna jest prawem każdego człowieka.

Jednym z wielu zadań szkoły jest szeroko rozumiana promocja zdrowia, a nasza szkoła od wielu lat podejmuje działania mające na celu rozpowszechnianie zdrowego stylu życia.

Podejmowane przez szkołę liczne działania prozdrowotne dały podstawę do włączenia się w realizację programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce i warzywa w szkole ”, którego głównym celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owocówwarzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Trzecioklasiści w ramach programu wykonali kolorowe, wiosenne kanapki oraz owocowe i warzywne sałatki, które przyczyniły się jak widać na zdjęciach do dobrego samopoczucia, aktywnej współpracy i miłej atmosfery.

 

 

Rok szkolny
Autor
Dorota Lewandowska

Dodaj komentarz