Halloween

 

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach, w tym w Polsce 31 października, czyli dzień przed dniem Wszystkich Świętych. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Tego dnia najczęściej organizowane są różne imprezy i spotkania, których charakter obejmuje straszenie, przebieranie się i robienie psikusów. W dniu świętowania osoby, które obchodzą to święto najczęściej przebierają się za wampiry, duchy czy czarownice.

Najhuczniej święto to obchodzone jest rzecz jasna w Stanach Zjednoczonych, ale także w Kanadzie, Irlandii czy Wielkiej Brytanii. 31 października nie jest uznawany za dzień urzędowy, ale mimo to cieszy się dużą popularnością. W Polsce Halloween pojawiło się w latach 90. XX wieku.

Halloween to wyjątkowe święto, które każdego roku przyciąga uwagę dzieci i dorosłych na całym świecie. Jednak Halloween w 2020 roku przypadło na wyjątkowo niesprzyjające do świętowania warunki. Koronawirus wywrócił wszystko do góry nogami, dlatego też fani zabawy halloweenowej musieli dostosować się do nowych restrykcji. 

 

Rok szkolny
Autor
Dorota Lewandowska

Dodaj komentarz