Dzień Mamy w Besiekierach

       Rodzice uczniów klasy II wpadli na świetny pomysł, aby Dzień Mamy i Dzień Dziecka zorganizować razem - na terenie ruin zamku w Besiekierach. Teren wokół zamku jest odpowiednim miejscem, gdyż został kompleksowo odnowiony i oferuje: miejsce na piknik, ścieżki spacerowe i plac zabaw. Rodzice przygotowali sałatki, słodycze, napoje oraz potrawy z grila. Wszyscy byli bardzo głodni, więc nasze świętowanie zaczęliśmy od jedzenia. Potem dzieci recytowały wiersze i wręczały Mamom laurki. Ta niecodzienna sceneria sprzyjała spontaniczności i naturalności w wyrażaniu uczuć, było więc mnóstwo przytuleń, całusów i wzruszeń. Miejsce sprzyjało nie tylko składaniu życzeń, ale i cudownej zabawie, do której często dołączali dorośli. Emocje            i zmęczenie trzeba było czasem wyciszyć i tutaj potrzebny był spacer, podczas którego zwiedzaliśmy zamek, ale zbyt długo spokoju nie było, bo w ruinach czekały na nas bajkowe stwory. Nasza plenerowa uroczystość wypadła wspaniale i nie nudziliśmy się ani minuty, co więcej niektórzy nie chcieli odjeżdżać. Dziękujemy Mamom uczniów klasy II, dla których najpiękniejszym prezentem jest możliwość sprawienia przyjemności swoim dzieciom. 

Rok szkolny
Autor
Anna Andrzejczak

Dodaj komentarz