Dzień Mamy w Besiekierach
Rodzice uczniów klasy II wpadli na świetny pomysł, aby Dzień Mamy i Dzień Dziecka zorganizować razem - na terenie ruin zamku w Besiekierach. Teren wokół zamku jest odpowiednim miejscem, gdyż został kompleksowo odnowiony i oferuje: miejsce na piknik, ścieżki spacerowe i plac zabaw. Rodzice przygotowali sałatki, słodycze, napoje oraz potrawy z grila. Wszyscy byli bardzo głodni, więc nasze świętowanie zaczęliśmy od jedzenia. Potem dzieci recytowały wiersze i wręczały Mamom laurki. Ta niecodzienna sceneria sprzyjała spontaniczności i naturalności w wyrażaniu uczuć, było więc mnóstwo przytuleń, całusów i wzruszeń. Miejsce sprzyjało nie tylko składaniu życzeń, ale i cudownej zabawie, do której często dołączali dorośli. Emocje i zmęczenie trzeba było czasem wyciszyć i tutaj potrzebny był spacer, podczas którego zwiedzaliśmy zamek, ale zbyt długo spokoju nie było, bo w ruinach czekały na nas bajkowe stwory. Nasza plenerowa uroczystość wypadła wspaniale i nie nudziliśmy się ani minuty, co więcej niektórzy nie chcieli odjeżdżać. Dziękujemy Mamom uczniów klasy II, dla których najpiękniejszym prezentem jest możliwość sprawienia przyjemności swoim dzieciom.