Dzień Dziecka

 

 

 

 

Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka w Polsce liczy przeszło pół wieku, jednak nie we wszystkich krajach jest to właśnie ta data. Najwcześniej Dzień Dziecka świętowany jest we Francji i we Włoszech, bo już 6 stycznia.

Podczas Dnia Dziecka (1 czerwca) w polskich szkołach często organizowane są dni sportu, w naszej ten zwyczaj zapisany jest już na stałe i wszystkie dzieci wiedzą, że aktywny wypoczynek to zdrowy wypoczynek. W dobie pandemii doceniamy szczególnie pobyt i ruch na świeżym powietrzu, jako odskocznię od komputerów i nauki zdalnej. Tak więc były klasowe rozgrywki sportowe, w których powinni być zwycięzcy i zwyciężeni. W tym dniu jednak wyjątkowo wszyscy drugoklasiści otrzymali 1 miejsca za ogromny wysiłek i uczciwą rywalizację. W nagrodę otrzymali lody, cukrową watę, chipsy, rogaliki „7days”, wafelki „Grześki”, napoje oraz drobne upominki od pani dyrektor Emilii Mikołajczyk, Rady Rodziców, rodziców i wychowawczyni pani Doroty Lewandowskiej. Wśród tych niespodzianek królowały oczywiście lody „EKIPA”, które jak wiemy są ciężkie do zdobycia, dlatego bardzo dziękujemy za ich zakup pani Magdalenie Mikołajczyk.

Tegoroczne świętowanie w klasie drugiej podsumowaliśmy grami i zabawami wybranymi przez bohaterów tego dnia - dzieci. Uczniowie wybrali gry planszowe ( np. "Super Farmer" ), szachy, puzzle oraz grę z zieloną ręką, która wyznaczała zadania dla wybranej przez nią osoby ( "Ręka mnie nęka" ). 

 

 

 

Rok szkolny
Autor
Dorota Lewandowska

Dodaj komentarz