Dzień Babci i Dziadka

Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. 

          25 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Emilia Mikołajczyk przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanych salach dzieci z przedszkola i klas II-III  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci tortu, a także innych słodkości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

Jak jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).

 Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Dziękujemy za uświetnienie uroczystości!

                Nauczyciele przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

 

Rok szkolny
Autor
Iwona Skibińska

Dodaj komentarz