Z życia klasy pierwszej - część 5 - Bardzo pilnie pracujemy

 Już na początku drugiego semestru zakończyliśmy poznawanie alfabetu. Wielka radość, że już podpisujemy się samodzielnie na sprawdzianach, dyktandach i wszędzie, gdy nam przyjdzie na to ochota.

   - Wesoło i radośnie przeżywaliśmy świat bajek. Każdy wcielał się w swojego bohatera, opowiadał wszystko czym go ta postać zachwyciła, oraz powstały piękne prace plastyczne przedstawiające tych bohaterów.

   - Smacznie oraz z dobrym humorem odbył się w naszej klasie Tłusty czwartek.

   - Walentynki to też dużo pracy, gdyż sami przygotowywaliśmy liściki. Ale przyjemnie było popatrzeć na radość po ich otrzymaniu w Dzień Świętego Walentego.

   - Zostaliśmy pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki i już samodzielnie czytamy książki - robimy to z ogromną przyjemnością.

   - Przeprowadzaliśmy eksperymenty z wodą i mydłem - wspaniała zabawa bo uzyskaliśmy bańki mydlane w klasie. 

   - Dzień Kobiet również nam się udał.

   - Najwspanialsze jest to, że również poznaliśmy nuty na muzyce i umiemy je zagrać na dzwonkach chromatycznych. Gama również opanowana.Gramy również z wielkim zaangażowaniem ,,Jak kotek wlazł na płotek i mruga". Wspaniale jest już pisać i czytać, ale  kiedy gramy i śpiewamy to dumni jesteśmy jeszcze bardziej, bo to cudowne uczucie być samodzielnym i umieć się dobrze przy tym bawić

Rok szkolny
Autor
Bogusława Janikowska

Dodaj komentarz