Z życia klasy pierwszej część 2

    Chociaż przeszliśmy na zdalne nauczanie , jednak niewiele to zmieniło w naszej nauce. Przykre tylko jest to,że nie uczyliśmy się razem w klasie lecz w domu. Jednakże każdego dnia wszyscy widzieliśmy się i mieliśmy sposobność porozmawiania ze sobą. 

   Lekcje odbywały się systematycznie z naszym 100% udziałem. Poznawaliśmy kolejne literki naszego alfabetu. Już piszemy coraz więcej samodzielnie wyrazów i zdań. Nie brakowało nam też żartów oraz gimnastyki. Każdego dnia doświadczaliśmy czegoś nowego. 

   Były baśnie i legendy, wkroczyliśmy w świat dzielnego Szewczyka Dratewki, poznaliśmy historię Krakowa z królem Krakiem. Odbyliśmy wędrówkę po świecie dinozaurów, kiedy to jeszcze na Ziemi nie było ludzi.

   Już piszemy z pamięci i ze słuchu, czytamy coraz płynniej, rozwiązujemy różnorodne działania i zadania tekstowe. 

   Interesuje nas poznanie otaczającej przyrody i świata w którym żyjemy. 

   Już piszemy i malujemy w komputerze.

Lubimy bardzo się uczyć. Mamy nadzieje, że po feriach spotkamy się na lekcjach w szkole. 

  - Oprócz wymienionych umiejętności nie zapomnieliśmy o tych, którzy odeszli. Lubimy odwiedzać naszych bliskich zmarłych na cmentarzach - miejscu ich odpoczynku.

   - Bardzo uroczyście uczyliśmy Święto Niepodległości Polski. Otóż. 11 listopada o godzinie 11.11 wspólnie choć osobno zaśpiewaliśmy nasz narodowy hymn. Przygotowywaliśmy się podczas lekcji do tej chwili. Robiliśmy chorągiewki i kotyliony a hymn to już wspólnie śpiewaliśmy wcześniej, podczas ślubowania i pasowania nas na uczniów.  Jednakże najbardziej doniośle zaśpiewaliśmy w dzień świąteczny : 11.11 o godz.11.11.

   - 30 listopada - nie zabrakło nam w tym dniu , ani wróżb ani przepowiedni. Byliśmy wróżkami i wróżami , wróżyliśmy również z wosku i łupiny z jabłek. Były wróżby na naszą przyszłość. Nocą pod poduszki też były schowane wróżby, aby rano je odczytać. Również i te spełniają się powoli.

   -  4 grudnia podczas lekcji pamiętaliśmy  również o ciężkiej pracy górników . Wiemy już, że ich patronką jest Barbara. Poznaliśmy różne rodzaje kopalń występujących w Polsce oraz zwiedziliśmy wirtualnie kopalnie. Dokonaliśmy zjazdu pod Ziemię. Było super!

   -  7 grudnia mogliśmy pochwalić się prezentami jakie otrzymaliśmy w niedzielę tj.imienimy Św. Mikołaja. Wczesniej podczas lekcji uczyliśmy się pisać list. Ten właśnie był skierowany do Mikołaja. Myślimy, że był poprawnie napisany , gdyż wszystko o co prosiliśmy w niedzielę rano było dostarczone. Hura! To był najpiękniejszy nasz  poranek. 

   - Również braliśmy udział w akcji ,,Pogotowie Świętego Mikołaja".Wszyscy się cieszymy, jak wszystkie dzieci też są szczęśliwie. 

   - W ostatnim dniu nauki  przed świętami wspólnie na wizji obchodziliśmy spotkanie wigilijne. Wczesniej przygotowywaliśmy stroiki bożonarodzeniowe, składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem. Każdy opowiedział o zwyczajach świątecznych  w swoim domu rodzinnym. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

   Wszystkie dzieci obiecały pomoc swoim mamom podczas przygotowywania stołu wigilijnego.

   Życzymy wszystkim : zdrowych, radosnych i spełnionych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych  przyjemności w zbliżającym się Nowym Roku 2021.

 

 

Rok szkolny
Autor
Bogusława Janikowska

Dodaj komentarz